Čtvrtek, 2 prosince, 2021
aktuálně

Dlažba, na které budete rádi relaxovat

Obliba bazénů v posledním roce rapidně stoupá. Někteří výrobci již na začátku sezóny hlásí prakticky prázdné sklady. Důvodem je stále trvající nejistota ohledně cestováním a pozornost, která se soustřeďuje na zkrášlování vlastních zahrad a pozemků.

Vodní prvek přináší do zahrady úplně jinou dimenzi, která uspokojí všechny věkové kategorie nejen v letních měsících. Privátní wellness vykouzlíte prakticky v jakékoliv zahradě. Díky tryskám, protiproudu a vyhřívané vodě uspokojí náročné zákazníky i docela malý bazén.

Bazén se bez upraveného okolí neobejde

Pokud je váš vysněný bazén už ve výrobě nebo o jeho finální podobě uvažujete, musíte kromě tvaru promyslet i jeho umístění a upravit okolí. Nejlepší je v blízkosti bazénu zvolit alespoň minimální pruh zpevněného povrchu, aby se do pracně udržované čisté vody nesnášela tráva, listí a kusy hlíny. Na vyhřáté dlažbě se dá navíc příjemně relaxovat. Při výběru bychom se měli řídit kvalitou daného povrchu a samozřejmě bychom neměli zapomínat na estetickou stránku. Dlažba by měla příjemně prohřát, neměla by klouzat, měla by se snadno udržovat, čistit a být odolná proti vodě. Vyhledávaným přírodním materiálem, který splňuje všechny zadané kritéria, je po dekády beton, a to díky své odolnosti, trvanlivosti, variabilitě a nepřeberným vizuálním možnostem. No a v neposlední řadě díky příznivé ceně.

ALMA šedá dlažba
Zdroj: PRESBETON Nova

Beton, na který si špína netroufne

Díky značnému vývoji v oblasti technologií výroby dnes beton nepodléhá degradaci ani při častém styku s vodou. Samozřejmostí, kterou je však nutné připomínat, je precizně pokládání na náležitě zpevněný podklad, který zamezí pokleslé dlažby a tvorbě jam, ve kterých by se voda držela trvale. Česká firma PRESBETON nabízí všechny dlažby s vnitřním ochranným systémem Protect System IN proti pronikání nečistot a vody do struktury betonu. Některé typy dlažeb jsou vybaveny ještě lepší vnitřní úpravou s názvem Protect System TOP. Nejušlechtilejší povrchová úprava PCT (Perfect Clean TOP) spočívá v nanesení speciální kompozitní látky na betonový povrch vytvrzené zářením a vysokou teplotou. Kromě lehkého čištění i velmi odolných nečistot propůjčuje povrchová úprava PCT dlažbě příjemný sametový povrch.

Přírodní materiál, jehož tvárnost překvapí

Na povrch dlažby v okolí bazénů se hodí zejména světlejší odstíny a struktura příjemná na dotek. Světlá barva je vhodná z důvodu přiměřené akumulace tepla. Při tmavé dlažbě hrozí, že by se v horkých dnech mohla příliš rozpálit. Mezi oblíbené povrchy patří dlažba, která zdařile imituje kámen nebo dřevo. Dlažební desky ALMA s příjemným hladkým povrchem a mimořádnou povrchovou úpravou PCT velmi zdařile imitují kámen. Jsou dostupné v celé škále neutrálních odstínů od bílých přes šedé nebo okrové tóny. Nabízejí se v několika rozměrech včetně velkých formátů, které jsou v posledních letech velmi populární.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články