Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Elektroinstalace ve vápencovém zdivu

Většina zdicích prvků stavebního systém KMB Sendwix nabízí oproti jiným zdicím materiálem již od výroby tzv. elektrokanáliky.

Označují se písmenem „E“ při názvu produktu a jedná se o průběžné dutiny ve zdivu s průměrem 40mm, které umožňují vést svislé elektrické a datové rozvody bez nutnosti sekání drážek.

Na většině zdicích prvků KMB Sendwix jsou také z vnější strany vyznačeny vodící linky, díky kterým je možné velmi snadno kontrolovat správnost provedení prací a kvalitu zdění. Tyto linky na sebe navazují v celé svislé linii zdiva a určují také vazbu jednotlivých bloků. Další výhodou těchto linek je znázornění polohy vnitřních elektrokanálikov.

Jedinou podmínkou jejich využití je dodržení vazby délkového modulu zdiva po 250 mm nebo 125 mm, podle typu vybraného zdiva.

Elekrokanáliky s průměrem 40mm jsou pak ve zdivu připraveny od podlahy až ke stropu po modulových vzdálenostech a stačí už jen vyvrtat otvory pro krabice vypínačů a zásuvek a následně nainstalovat svislé rozvody.

Oblíbenost vápenopískového zdiva v posledních letech u nás stoupá. Mezi hlavní důvody patří kombinace vysoké objemové hmotnosti bloků, mimořádné pevnosti a vynikajících akustických a akumulačních vlastností zdiva a zároveň výborných tepelněizolačních vlastností systému KMB Sendwix. To vše doplňuje také cenová dostupnost tohoto prémiového systému stavebního materiálu.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články