Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Industriální design nemusí být surový

Byty v novostavbách si obvykle nevyžadují tolik úprav, jak prostory ve starých obytných domech. Druhá věc je přizpůsobení interiéru podle vkusu a osobnosti majitele. Decentní, příjemný, prosvětlený byt s použitím přírodních materiálů a větší kuchyňskou linkou – to byla základní představa majitele dvojizbáku v Bratislavě.

Zároveň chtěl, aby interiér obsahoval prvky industriálního designu, ale řešení neměly být příliš syrové. Autory moderní přeměny bytu na Tehelném poli jsou tři architekti: Juraj Hubinský, Peter Kuklica a Martin Smerek.

Právě díky nim se prostor stal plně funkčním a řemeslně dotaženým do posledního detailu. I když majitel bytu s architekty komunikoval při výběru materiálů a designu, ostatní nechal čistě na jejich bedrech.

obývací část
Zešikmené rameno linky je ze strany obývací části řešeno jako skříňka s úložnými prostory. Zdroj: Lousa Auber

Protože jednou ze zálib mladého energetického majitele a sběratele umění je vaření, přál si velkou kuchyňskou linku s dostatečným prostorem pro práci i ukládání. Netradičně zahnutý tvar kuchyňské linky opticky rozděluje prostor obývacího a kuchyňské části. Toto „zešikmené“ rameno linky je ze strany obývací části řešeno jako skříňka s úložnými prostory.

Kuchyň a jídelna
Netradičně zahnutý tvar kuchyňské linky opticky rozděluje prostor obývacího a kuchyňské části. Zdroj: Lousa Auber

Drátosklo, keramický obklad, černá baterie

Šedo-béžovou kombinaci ve spojené denní zóně doplňuje černá a osvěžuje výrazný modrý jídelní stůl v oválném tvaru. Součástí bytu je světlá jednoduchá ložnice s velkou postelí a vestavěnými skříněmi, které dominuje velké závěsné svítidlo.

Toaleta je řešena jako samostatná – na podlaze i stěnách najdete bílý keramický obklad s kontrastní SPÁROVAČKA a vestavěnými skříněmi nad malým umyvadlem. Na moderní industriální design upozorňuje černá baterie, sifon černé barvy a stejné kliky na dveřích. Iv koupelně cítit industriální styl. Umyvadlo je vložené do černé kovové konstrukce, sprchový kout ukrytý za drátěným sklem v černých kovových rámech.

Modrý stůl v jídelně
Šedo-béžovou kombinaci ve spojené denní zóně doplňuje černá a osvěžuje výrazný modrý jídelní stůl v oválném tvaru. Zdroj: Lousa Auber

Březová překližka a dubové parkety, ale i ocel

A co ostatní materiály? Hlavním materiálem, který prochází celým bytem, ​​je březová překližka s výraznější kresbou dřeva. Z ní jsou všechny dveře a také vestavěný nábytek. Na dvířka některých skříněk architekti navrhli ocelový plech s perforacemi. V celém bytě se nacházejí dubové parkety – samozřejmě kromě vstupní chodby a koupelny s WC, kde je keramická dlažba. Industriální nádech interiéru dodávají také elektrické zástrčky, na některých místech přiznané kabely.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články