Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Inteligentně, tedy bezpečně a pohodlně

Je uklidňující odjet na dovolenou a nebát se, zda si zloději všimnou, že nejste doma. Je příjemné usnout u televize a nestarat se o to, že je třeba zhasnout, ztlumit topení, zkontrolovat, zda je zamčené. Je pohodlné, když se žaluzie samy zatahují podle počasí … Takový klid a pohodlí nabízejí inteligentní řešení od Somfy.

Inteligence je spolupráce

Snad každá domácnost vlastní některou ze současných technických vymožeností, kterou můžeme nazvat inteligentní. Ačkoli běžně ovládáme nejrůznější spotřebiče dálkovými ovladači či doslova odkudkoliv mobilními telefony nebo počítači, přece jen jim musíme ve správný moment vydat správný povel a dát pozor, zda vše funguje, jak má. O opravdu inteligentních řešeních však můžeme hovořit až tehdy, když se těchto rutinních úkonů zbavíme. Tehdy, když spolu dokáží spotřebiče komunikovat a spolupracovat, a když nad nimi máme kontrolu i na dálku. To dokáží bezdrátové technologie SOMFY. A ještě mnohem více.

Inteligence na míru

Bezdrátové technologie SOMFY umožňují automatizovat domácnost přesně podle potřeb uživatelů. Možná vám stačí pouhé dálkové ovládání na každý spotřebič. Potom však denně opakujete rutinní úkony – rozsvítit, zhasnout, vytáhnout roletu, stáhnout roletu … Kolikrát stisknete tlačítka, kolik ovladačů musíte vzít do ruky? A kolikrát se zbytečně vrátíte, zda někde nezůstalo rozsvícené, otevřené okno nebo žehlička v zásuvce?

Hodně času i nepříjemností ušetří inteligentní ovladače, které dokáží ovládat několik zařízení najednou, dokonce i světla a zásuvky pomocí mikromodulu Izymo. Potom je snadné připravit si scénáře často se opakujících situací. Například při příchodu domů se jedním stiskem rozsvítí světlo v předsíni i na chodbě, vytáhnou se rolety v obývacím pokoji iv kuchyni, vypnou se vnitřní kamery a může začít hrát i oblíbená nahrávka či rádio.

Moudrý centrální mozek

Opravdu dokonalé využití všech možností, které nabízejí inteligentní technologie Somfy, zajistí pouze centrálně řízená spolupráce všech prvků v domácnosti. Takovou spolupráci zajistí řídící jednotka tahem, která umožňuje ovládání všech zařízení v domácnosti prostřednictvím internetu buď přímo doma, nebo i na dálku odkudkoli pomocí aplikace pro mobilní telefon či tablet. Pokud na ni přenesete řešení rutinních situací, získáte dokonalý komfort a ušetříte spoustu času. Zkušenosti ukazují, že jsou to měsíčně i desítky hodin. A nemusíte zůstat jen u jednoduchých scénářích, s tahem můžete získat mnohem více.

Bezpečí a klid

Do systému lze zapojit vnější i vnitřní kamery a alarmy upozorňující na nežádoucí pohyby v domě. Přitom je natolik chytrý, že dokáže rozpoznat psa či kočku od zloděje. I během dovolené se tahem postará o váš klid, dokáže simulovat přítomnost v domě – rozsvěcet a zhasínat světla v určených intervalech, vytahovat a stahovat rolety či žaluzie. Pokoj vám přinese i to, že máte nepřetržitý přehled o všem, co se doma děje, a na dálku můžete provést jakýkoliv příkaz. Například když z tahem přijde hlášení, že jste nechali pootevřené okno, můžete na dálku stáhnout roletu.

úspory energie

Tahem může snížit náklady na provoz domácnosti, především za vytápění. Systém se postará o regulaci vytápění v závislosti na části dne, teploty i počasí i o synchronizaci s stínícími prvky domu. Na základě informací ze senzorů na sluneční světlo a vítr automaticky ovládá rolety, žaluzie a markýzy tak, aby se denní světlo využilo na přehřátí interiéru a naopak, aby se při nepříznivém počasí zabránilo tepelným ztrátám.

Přesně podle potřeb

Velkou výhodou je, že mobil můžete doma odložit a nemusíte ani zapínat počítač. Můžete stále používat i klasické ovládací prvky – tlačítka a ovladače. Co všechno budou dělat a kam je umístíte, záleží jen na vás. A také se můžete rozhodnout, zda si pořídíte celý systém najednou nebo postupně podle toho, co chcete vyřešit. Možná se nejprve rozhodnete pouze pro automatické ovládání vstupní brány a vrat garáže, později i stínících prvků. Pak budete chtít regulaci vytápění … Dokonce můžete zvolit i opačný postup – nejprve si koupit jednotlivé aplikace pro skupiny zařízení a až později je spojit prostřednictvím centrálního mozku – tahem. Její cena vás určitě neodradí.

A pokud vám nebude stačit široké portfolio Somfy, tahem umožňuje i propojení různých modulů a značek na trhu nebo různých druhů on-line služeb přes platformu IFTTT, například hlasových asistentů, nebo si přes Tahoe jednoduše propojíte ovládání spotřebičů s předpovědí počasí.

Je to jednoduché!

Máte pocit, že tahem toho dokáže příliš, že ji nedokážete nainstalovat nebo vás příliš zatíží? Opak je pravda, instalace tahem je velmi jednoduchá, pomohou vám při ní přehledné videonávody i od

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články