Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Jaké mají výhody zelené a vegetační střechy?

Střechy pokryté zelení si začínají budovat své stálé místo i na Slovensku. Tato inovativní a ekologická forma pokrytí střech má řadu výhod, o kterých byste měli vědět.

Záchrana přes léto

Mezi výhody zelených střech patří jejich schopnost snižovat vliv teplotních ostrovů v oblastech s vysokou zastavěnosti. Co to v překladu znamená? Pokud máte postavený dům ve městě, všude kolem vás se převážně nachází beton nebo asfalt. V letních měsících se tedy všechno kolem přehřívá a sálá teplo. Zelené střechy si udržují chladnější prostředí. Váš dům se nebude až tak přehřívat a i pocitová teplota v okolí domu bude nižší.

Zlepšuje životní prostředí

Vegetační střechy snižují podíl oxidu uhličitého ve vzduchu, pohlcují mikroskopické částečky, které znečišťují ovzduší a snižují hlučnost v okolí.

Dešťová voda není problém

Tyto unikátní střechy filtrují dešťovou vodu. Vysoké procento olova, mědi a ostatních látek, které obsahuje srážková voda, se zachycuje v substrátu zelené střechy. Tím přispívá ke zlepšení a zkvalitnění podzemní vody v dané lokalitě.

hospodárná střecha

Zelené střechy prodlužují životnost střech až trojnásobně. Jsou známé i svou skvělou energetickou náročností. Mají dobré tepelněizolační vlastnosti, čímž snižují spotřebu energie.

InternetovaZahrada – Zahradní sestava MOOREA cappucino + pískové podušky

Jak pečovat o zelenou střechu?

Péče o vegetační střechu je závislá od volby rostlinstva a používání střechy. Pokud střechu nechcete používat jako ,, druhou zahradu „, tak péče je skoro minimální. Architekti vám navrhnou kombinaci rostlinstva, které nepotřebuje zvýšenou pozornost a péči. Ne, nebojte se, nebudete muset sekat i střechu. Takové bezúdržbové střechy najdete také pod pojmem extenzivně. Na Slovensku je množství firem, které se již dlouhá léta zaměřují na zelené střechy a ochotně navrhnou vegetaci konkrétně na vaši střechu.

Cena až tak nepotěší

Je samozřejmé, že taková inovativní technologie nebude zdarma. Majitelé domů se zelenými střechami tvrdí, že všechny peníze investované na počátku, se jim v průběhu několika let vrátili na energiích.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články