Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Kompletní systém HELUZ zahrnuje také doplňkové cihly pro konstrukční detaily

Pohodlí nejen při samotném užívání domu, ale už při jeho výstavbě je směr, kterým se vydala společnost HELUZ – zjednodušit a zrychlit realizaci. Základem je komplexnost systému od jednoho výrobce v podobě cihel pro obvodové i vnitřní zdivo a zejména všech konstrukčních detailů řešených doplňkovými cihlami pro rohy, ostění a parapety, dále prvky pro komíny, překlady, stropy či střechy.

„Společnost HELUZ dodává na trh kompletní cihlový systém na hrubou stavbu: cihly, stropy, komíny i keramické překlady, vhodné na výstavbu energeticky úsporných rodinných a bytových domů,“ říká Ing. Filip Bosák, manažer technického poradenství společnosti HELUZ.

„Nabízíme kompletní řešení, jednoduchou skládačku jako lego pro dospělé. Zákazník nemusí hledat nějaký komponent jinde, navíc má od nás záruky, že jednotlivé prvky na sebe navazují a mají stejné technické parametry. Pokud by použil bloky z různých materiálů (například keramiky, plynosilikátu), tak bude např. těžší řešit návrh omítek, protože každý materiál má jinou pružnost, jinou roztažnost. I v tom je tedy výhoda našeho systému HELUZ, že je celý keramický, takže dům postavíte z jednoho materiálu, „rozvádí nutnost vyrábět kompletní stavební systémy Ing. Filip Bosák.

Budova postavená ze stavebních komponentů jednoho výrobce dosahuje lepší tepelně izolační parametry. Díky kompletnosti stavebního systému je zajištěna eliminace tepelných mostů a jednoduchá realizace detailů na stavbě. Předchází se chybám a následným poruchám, jejichž odstranění bývá složité

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články