Sobota, 29 ledna, 2022
aktuálně

Pohodlně i trendově na zahradě

Sluneční paprsky, ptačí zpěv, vůně květin a čerstvý vzduch. Začíná období, na které se každoročně těšíme a díky němuž většinu volného času můžeme trávit v zahradním království. Zahradě je místem pro odpočinek a zábavu s přáteli, hledáme v ní i novou energii a inspiraci. Pokud si zahradu nebo terasu na takový účel dobře přizpůsobíme, stane se ideálním místem pro trávení tak jarních, tak letních dnů a nocí. Jak ji tedy využít naplno?

Potřebovat budete sestavu nábytku s jídelním stolem, křesly, lehátky a lavicemi, která se stane na každé terase nebo zahradě středobodem dění. A počítat při jejím výběru musíte i s pořádnou rodinnou oslavou nebo rozjetou párty s přáteli. Odpovídající velikostí i zvoleným designem by měla harmonicky zapadnout do okolí. Dobře zvolený nábytek si můžete bezstarostně užívat i několik let. Při výběru se tedy soustřeďte nejen na nadčasovost a eleganci provedení, ale především na vlastnosti materiálu a kvalitu jeho zpracování.

Jaké materiály jsou u nás nejoblíbenější a proč? „Podle našich dlouholetých zkušeností je přízeň tuzemských zákazníků rovnoměrně rozložena mezi robustní nábytek z tropických dřev, tedy z teaku a eukalyptu a nábytek vyrobený z lehkého ratanu, hliníku a tahokovu. Každý z těchto materiálů má samozřejmě množství svých předností a tak si zájemci mohou zvolit přesně takový, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám i vkusu, „vysvětluje Martin Veselý, produktový manažer společnosti Mountfield.
Tropický eukalyptus má velmi tvrdé, odolné a přitom lehké dřevo, které bez problémů odolává povětrnostním vlivům včetně kyselých dešťů ve městech. Vyniká barevnou stálostí a medovým zabarvením s nádechem do červena.

Rozkládací stůl a křeslo
Rozkládací stůl a křeslo z řady Flamingo z tropického eukalyptu, který má velmi tvrdé, odolné, ale přitom lehké dřevo, které bez problémů odolává povětrnostním vlivům včetně kyselých dešťů ve městech. Zdroj: Mountfield

Teak je výjimečně pevným, trvanlivým a odolným materiálem, který skvěle zvládá celoroční vystavení vnějším podmínkám. S přehledem odolává střídání teplot a vlhku, slunečnímu záření, škůdcům i kyselým dešťům. Ošetřovat jej můžete vhodným olejem pro daný typ dřeva.

20190329_16A_9720_eRGB
Robustní stůl Colosseum, křeslo Devi s masivní podnoží z odolného teaku, výpletem z krouceného syntetického vlákna VIRO Polyfiber a pohodlnými podsedáku. Zdroj: Mountfield

Pokud máte raději moderní a čistý design, možná Vám budou více vyhovovat jednodušší linie nábytku ze slitiny hliníku a mědi. Jistě oceníte spojení jejich stability a pevnosti s až překvapivě nízkou hmotností konstrukce. Čištění zvládnete hadříkem a vlažnou vodou.

Polohovací křeslo hlinkový nábytek
Polohovací křeslo z řady hliníkového nábytku Futosa se pyšní ultra lehkou hliníkovou konstrukcí praktickou při přemisťování. Odolné plastové područky s opěrnou částí i sedák z vrstveného polstrování, umožňuje pohodlný posed i bez potahů. Zdroj: Mountfield

Oblíbeným materiálem je i dekorativní tahokov. Nábytek z tahokovu je díky speciální povrchové úpravě celoročně odolný vůči povětrnostním podmínkám i slunečnímu záření, jeho povrch nebledne a je více méně bezúdržbový.

Polohovací křesla nábytek odolný
Polohovací křeslo Savoy z tahokovu má pevný výplet s oky ve tvaru kosočtverce a povrchovou úpravu Elotherm, navrženou speciálně pro venkovní použití, která zaručuje ochranu kovu před korozí, poškozením i povětrnostními vlivy. Zdroj: Mountfield

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články