Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Proč čekat, když nejlepší čas na ochranu klimatu je už teď?

Právě tuto otázku si položila Frauke, dnes už matka tří dětí pocházející z Německa. S manželem se stěhovali do většího domu na vesnici v době, kdy byla v devátém měsíci těhotenství. Čekalo jich mnoho životních změn.

V minulosti se nezajímali o žádnou z eko-témat. Neřešili, že je to důležité pro klima a pro jejich budoucnost. Všechno se změnilo. Život najednou nebyl jen o ní a jejím muži. Na první místo dali někoho jiného. „Musíme myslet na to, co udělat, abychom zachránili tuto planetu pro naše děti,“ vysvětluje Frauke. Je třeba hledat vhodné a ekologické řešení. „A to i pro vytápění. Je to šílené, kolik emisí můžete ušetřit, „dodává nadšeně.

Ochrana Kimya

Když s mužem uvažovali o vhodném řešení pro jejich nový dům, uvědomili si odpovědnost, která s tímto rozhodnutím přichází. Shodli se na tom, že díky nejmodernějším technologiím může být tím nejlepším místem na ochranu klimatu právě jejich domů. Zatímco zastaralé topné systémy zatěžují životní prostředí, nové, vysoce účinné topné technologie ušetří mnoho emisí. Neboť nejen automobilová doprava, ale i naše vytápění a výroba teplé vody tvoří velký podíl všech emisí CO₂ domácností – což je další důvod, proč s novým topným systémem udělat něco pro klima naší planety.

Klimatické změny již probíhají a čas na rozhodování je omezen. Tak proč čekat, když takovou důležitou věc mohou vyřešit velmi jednoduše? Nejvhodnější čas jednat je už nyní, neboť ještě nikdy nebyla ochrana naší planety tak důležitá. „Myslím, že odpovědnost není o budoucnosti, ale o tom, jací jsme tady a teď. Proč máme čekat, dokud se o naši klima začnou starat naše děti? „Ptá se Frauke. Každý může začít u sebe doma.

rodina Frauke
Děti tráví hodně času doma i venku. Zdroj: Vaillant Slovakia

snížení emisí

Ochrana klimatu začíná právě s topným systémem zaměřeným na budoucnost. Udržitelným řešením jsou tepelná čerpadla značky Vaillant. Významně přispívají ke snížení emisí CO₂ a zároveň šetří náklady na vytápění. Jak? No přece tím, že bezplatně generují až 75% požadované energie – přímo ze vzduchu, vody nebo země. Frauke a její manžel si vybrali tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch / voda (3-12 kW, A) s přírodním chladivem, které je extrémně ohleduplné k životnímu prostředí. Šetří emise a zároveň přináší nízké provozní náklady.

Udělejte i vy změnu tam, kde na tom skutečně záleží, vsaďte na ekologický topný systém. S ním už nyní můžete převzít zodpovědnost za budoucnost – výběrem tepelného čerpadla do novostavby či modernizací vytápění ve starším rodinném domě. Značka Vaillant vám může vypracovat odborný návrh instalace tepelného čerpadla – nezávazně a zdarma. Stačí vyplnit jednoduchý formulář na webové stránce. Takže: proč čekat? Jde o nejmodernější řešení, které se vyplatí pro vás i pro klima.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články