Pondělí, 15 srpna, 2022
aktuálně

Rodinný dům jim zničil výbuch v obci, nový postavily za půl roku

Manželský pár se třemi dospělými dětmi chtěl jen upravit svůj dům, který začínal být pro dva příliš velký. Osud to však zařídil jinak.

Příčinou exploze, která v září roku 2018 otřásla malou obcí, byla neodborná manipulace s takzvanými složité pro tajnou výrobu zábavní pyrotechniky. Výbuch zničil přes padesát domů v okolí, tři objekty v těsném sousedství byly zničeny natolik, že musely být zbourány. Jedním z nich byl i dvoupodlažní rodinný dům z 80. let, ve kterém žili manželé kdysi is dětmi. Zatímco došlo k zmíněnému neštěstí, plánovali jeho částečnou rekonstrukci.

„Když dům opustili naše dospělé děti, začal být pro nás dva příliš velký. Uvažovali jsme, že bychom na přízemí, které z větší části zabíralo technické zázemí, vybudovali garsonku a čtyřpokojový byt na patře ponechali pro děti s rodinami, když přijdou na návštěvu. Zatímco jsme však stačily záměr uskutečnit, přišla exploze, „popisuje majitelka.

Na tragickou událost nevzpomíná ráda, s manželem vyvázli bez zranění skutečně jen souhrou šťastných náhod, navíc její exploze vzala domů, ke kterému měla silné citové pouto – dům stavěly její rodiče dlouhá léta a sama v něm strávila mnoho šťastných let s nimi i s vlastní rodinou .

Dnes už se však dokáže na neštěstí dívat iz druhé strany a vzpomíná mimo jiné na neocenitelnou pomoc blízkých, přátel, známých, ale i cizích lidí, kteří je podporovali materiálně či finančně. „Díky“ neštěstí mají dnes s manželem také nový, moderní domov, který je ideální tak velikostí, tak svými vlastnostmi.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články