Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Terasové betonové desky pro dokonalou pohodu

Terasa patří především v letním období k nejoblíbenějším částem domu. Můžete zde trávit příjemné chvíle s rodinou, či přáteli. Sladěná s architekturou domu dává zahradě punc výjimečnosti. Tvoří základ, který dovolí vyniknout stromem a květinovým záhonem.

Výběru vhodného materiálu na exteriérové ​​terasy by se měla věnovat minimálně taková pozornost, jak se věnuje její estetickému vzhledu. Je třeba si totiž uvědomit, že exteriérová dlažba bude dennodenně vystavena povětrnostním vlivům. Proto by měla být barevně stálá, mechanicky odolná a bezpečná, tedy ideálně s protiskluzovou úpravou. Zároveň by měla být příjemná na chůzi či dotyk bosých chodidel. Všechny uvedené vlastnosti se podařilo skloubit v betonových terasových deskách. S protiskluzovým povrchem jsou vhodné nejen na terasy a do zahrady, ale také k bazénu. Jsou pochozí a lehce zatížitelné. Na zatížení osobním autem je třeba uložit do maltového lože.

povrchové variace

Hladká nášlapná vrstva, zdrsněná struktura, desky s vymývaným povrchem, se zdrsněným povrchem nebo přidáním ušlechtilého kamene v mnoha barevných odstínech – to jsou variace betonových terasových desek, které nabízí firma Premacy ve své nejnovější produktové sérii. Díky své variabilitě naplní představy každého.

dlažba orientální
Terasové betonové desky Mystika casa, které jsou novinkou v sortimentu, zaujmou svým orientálním vzhledem. Desky jsou dostupné v rozměrech 60 x 60 x 3 cm. Zdroj: Premacy

Pro každý styl domu

Prémiové velkoformátové terasové desky Mystika ladí s každým stylem domu a je jedno, zda jde o venkovskou usedlost nebo moderní stavbu. Jsou dostupné v kombinaci několika vzorů, které zaručují velmi hravý konečný výsledek. K němu jednoznačně přispívá i osobitý vzhled kovu, javorového dřeva, čistého betonu nebo jedinečného orientu, který je výsledkem speciálního výrobního procesu Design Print – tisk na beton.

čistá jednoduchost

Dokonalou jednoduchostí se vyznačují jemně brokované terasové desky Granite. Jsou dostupné v několika odstínech šedé, díky čemuž je lze zabudovat do každé zahrady, aniž by výrazněji narušily její vzhled.

Kromě designové stránky se nezapomnělo ani na praktickou stránku. Terasové desky Granite a Mystika mají povrchovou úpravu M-Coat, která zvyšuje jejich odolnost, zabraňuje znečištění a pronikání mastnot nebo vlhkosti. Proto jsou ideální volbou při požadavku na minimální nároky na údržbu. Špína a opotřebení se při této ochranné vrstvě stávají neviditelné.

Terasové betonové desky
Terasové betonové desky Granite Perla mají jemně brokování povrch. Pro svůj jednoduchý vzhled se hodí do každé zahrady. Zdroj: Premacy

Funkční a čistý design

Ideální kombinaci funkčnosti a čistého designu představují designové terasové desky Casino a La Lina. Jejich leštěný brokování povrch je velmi ušlechtilý a dokonale splňuje představy o elegantním vzhledu. Diskrétní ladí s klasickým či moderním okolím. Jsou dostupné v šedých a zemitých odstínech a ve více rozměrových provedeních.

Terasové betonové desky
Kombinaci funkčnosti a čistého designu nabízejí desky La Lina (na obr. La Lina rosso nero). Zdroj: Premacy

Dřevo a kámen

Pro milovníky přírodních materiálů jsou určeny terasové desky Divino a Madera. Jemný efekt přírodní reliéfní struktury pískovce a struktura dřeva z nich dělají stylové a elegantní prvky, které upoutají oko i toho největšího požitkáře.

Terasové betonové desky
Terasová deska Madera zaujme jemnou dřevitou strukturou povrchu. Tyto desky jsou zajímavou alternativou k dřevěné terase

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články