Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Tomu se říká změna! Obyčejný panelákový byt byste po přeměně nepoznali

Na začátku této přeměny byl obyčejný panelákový byt s výraznými barvami a olejomalbami na stěnách. Pak si ho však vzali „do parády“ dvě šikovné sestry a vytěžili z něj více než maximum.

Eszter Barťanská Vinczeová a Edita Vinczeová jsou sestry se společnou vášní pro design a home staging. Rady vytvářejí harmonické a útulné interiéry. Naplňuje je i fakt, že spoluvytvářejí hodnotné domovy s okamžitou možností nastěhování se. Při práci se soustřeďují na efektivní využití zdrojů a vždy se snaží z daných možností vytěžit maximum. Pracují buď na vlastních projektech, nebo své služby nabízejí i investorům, kteří touží efektivně zhodnotit finance ve formě nemovitostí.

Eszter, pojďme na začátek této zdařilé proměny. „V rukou“ jste měli obyčejný panelákový byt, který odrážel specifický vkus předešlých majitelů. Se sestrou jste ho chtěli přeměnit na příjemný moderní interiér, ve kterém noví majitelé najdou útulný domov. Na základě čeho jste se rozhodli, jak bude finální podoba vypadat? Měli jste nějaké konkrétní inspirace?

Chtěli jsme vytvořit harmonický útulný interiér, který se bude líbit. Rozhodli jsme se vyzdvihnout přednosti tohoto bytu, upozornit na funkce jednotlivých prostorů a vnést do každého koutu příjemnou atmosféru. Bylo pro nás důležité zviditelnit světlost a prostornost pokojů.V zkratce – celý prostor jsme odosobnili, výrazné barvy jsme ztlumili, barevnost do jednotlivých místností vnesly spíše pomocí doplňků a dekorací, které se dají snadno vyměnit či přizpůsobit podle osobitých potřeb. Použili jsme koncept home stagingu, který se již více než 40 let uplatňuje v Americe.

O co přesně v tomto konceptu jde?

Home staging není interiérový design v tom zavedenou slova smyslu, protože nevytváří všechna řešení na bydlení, ale dává podklady potencionálním zájemcům inzerované nemovitosti na vizualizaci svého vysněného domova. Aby si uměli představit konkrétní situace v daném interiéru: zde budu snídat s rodinou, tady by to bylo mimořádně příjemné posedět si s přáteli při sklence vína nebo v tamtom pohodlném křesle si v teplé dece budu číst napínavou knihu po dlouhém pracovním dni.

Jak dlouho se home stagingu věnujete?

S jeho principy jsme se seznámili přibližně před třemi lety. Teoretické poznatky i praktické dovednosti jsme si osvojili na home stagingovej akademii v Budapešti.

Jaký styl zařízení preferujete?

Každá z nás má svůj individuální styl. V tomto bytě jsme ho však odložili stranou, abychom dokázali vytvořit prostor pro potřeby potenciálního majitele, kterého jsme si v hlavě představili. Zkrátka, chtěli jsme vytvořit univerzální nadčasový interiér, který se bude líbit většině.

Už v dětství jsme se často věnovali přemisťování nábytku v naší společné pokoji, to byla naše oblíbená zábava. Vytvářeli jsme nová řešení z dostupných prvků nábytku a dekorací. Tehdy jsme to brali jako hru, později to přerostlo do vášně. Během studia ekonomie a později i vedle pracovních povinnostech jsme si však vždy našli čas na zkrášlování interiérů, na vytvoření příjemné atmosféry. Nuž a nakonec nás to zavedlo až k home stagingu, kde se spojuje kreativita a cit pro design s ekonomickým myšlením.

Už jako malé dívky jsme se bavili přemísťováním nábytku v naší dětském pokoji. Tato vášeň pro zkrášlování interiérů nás nakonec přivedla k home stagingu, kde se spojuje kreativita a cit pro design s ekonomickým myšlením.

Kolik trvalo, než jste byt přivedly do finální podoby? Setkali jste se s nějakými komplikacemi?

Byt jsme předělali přibližně za dva měsíce. Pro omezení, které nastaly v souvislosti s pandemií, bylo vše trochu komplikovanější a zdlouhavější. Najít kvalitních odborníků na drobné rekonstrukční práce a také pořizování zařízení a dekorací bylo náročnější než jindy. Ale podařilo se.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články