Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Venkovní svítidla pro komfort a bezpečí

Venkovní svítidla jsou nedílnou součástí domu. Dotvářejí celkový vzhled a umocňují atmosféru okolí. Mohou však být více než jen designový doplněk, mohou vám zajistit bezpečí i větší pohodlí při pohybu venku. Jak tedy vybrat správné venkovní osvětlení a jaké výhody může mít?

Než se při výběru vnějšího svítidla pustíte do výběru designu a speciálních funkcí, je třeba zvážit základní parametry:

Venkovní lampy se umísťují všude, kde potřebujete světlo, ať už jsou to vchodové dveře, vstup do garáže, zahradní přístřešky, bazén či cesty. Exteriérové ​​svítidla vám umožní nejen se bezpečně pohybovat venku za tmy, ale zároveň si díky nim můžete vychutnat zahradu po celý rok. Pokud si rádi užíváte pohodové letní večery na terase nebo na balkoně, vybírejte světelné zdroje v teplé bílé barvě v rozmezí 2700-3000K. Tyto lampy mají nažloutlý nádech, který navodí tu správnou hřejivou atmosféru.

Exteriérové ​​svítidla musí však odpovídat určitým kvalitativním a bezpečnostním normám, protože jsou celý rok vystaveny povětrnostním podmínkám. Musí tedy odolat nejen dešti, mrazu a větru, ale i slunci a vysokým teplotám. Je vhodné vybírat lampy, které mají IP stupeň ochrany alespoň 44. Tento stupeň krytí odolá jako stříkající vodě, tak vniknutí cizích předmětů, i ty, které jsou menší než 1 mm. Ochrání tedy svítidlo tím, že zamezí vleteniu hmyzu či vniknutí vody a prachu. Klasicky platí, že čím je IP hodnota větší, tím poskytuje lepší ochranu. Pokud víte, že na svítidlo bude dopadat prskajícím voda, zvolte IP 65 či výše a můžete si být jisti, že lampa s vámi vydrží dlouhá léta.

Speciální funkce venkovních svítidel

Pokud jste se rozhodli pořídit si k vašemu domu exteriérové ​​svítidla, je dobré vědět, jaké možnosti máte a jaké funkce vám osvětlení může nabídnout, přece jen je to investice na několik let.

Nejoblíbenější volbou jsou lampy, které mají pohybový senzor. Toto osvětlení vám zajistí komfort, bezpečí a ušetří i finance. Většina senzorů má nastavitelnou vzdálenost, na kterou vás zaznamená a aktivuje se. Světlo se rozsvítí při detekci pohybu, tedy vám nehrozí, že při večerním návratu z práce zakopnete na chodníku. Stejným způsobem si posvítí na nezvaných návštěvníků uprostřed noci, vy tedy můžete klidně spát. Díky tomu, že světlo je zapnuto pohybem, tak se i samy vypne, čímž vaše platby za energie budou minimální.

Pro pokročilejší uživatele je k dispozici „chytré“ osvětlení jako je EGLO connect. Tato technologie umožňuje propojit všechny svítidla, včetně interiéru, a pohodlně je ovládat z vašeho telefonu. Můžete si nastavit čas zapnutí i vypnutí svítidel, což je skvělý bezpečnostní prvek, který simuluje vaši přítomnost, když jste právě pryč. Přes aplikaci i dálkové ovládání si můžete sladit osvětlení se svou náladou pomocí nastavení barvy a intenzity světla.

Pokud naopak chcete jednodušší osvětlení, které jen doladí atmosféru zahrady, pak se vyplatí sáhnout po solárních svítidlech. Zde se nemusíte starat o zapínání ani vypínání. Lampa se přes den nabije prostřednictvím slunce a v noci vám posvítí na cestu a vás to nestojí ani euro.

Vybírat lze samozřejmě podle mnoha faktorů, vždy však záleží na vašich potřebách. Pokud si nejste s výběrem jisti a chcete řady špičkových odborníků, můžete navštívit www.eglo.sk.

Ve společnosti EGLO můžete využít nejen expertizu předního výrobce na trhu, ale i dopravu zdarma či nadstandardní záruku 5 let na LED technologie.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články