Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Víte, co je dobré pro vás i pro životní prostředí?

Představte si, že tím nejlepším místem na ochranu klimatu může být váš domov. Tak proč čekat, když takovou důležitou věc můžete vyřešit velmi jednoduše, s novým způsobem vytápění?

Nečekejte, dokud začnou klima chránit vaše děti. Udělejte změnu tam, kde na tom skutečně záleží – výběrem ekologického topného systému.

V domě na vesnici

Proč čekat? Tuto otázku si položila Frauke, matka tří dětí pocházející z Německa. Do většího domu na vesnici se s manželem stěhovali v době, kdy byla v devátém měsíci těhotenství. V minulosti se nezajímali o žádnou z eko-témat. Neřešili, že je to důležité pro klima a pro jejich budoucnost.

Frauke s manželem a třemi dětmi
Frauke s manželem a třemi dětmi. Zdroj: Vaillant

Všechno se změnilo. Život najednou nebyl jen o nich dvou. Na první místo dali někoho jiného. „Musíme myslet na to, co udělat, abychom zachránili tuto planetu pro naše děti,“ vysvětluje Frauke. Podle ní je třeba hledat vhodné a ekologické řešení. „A to i pro vytápění. Je to šílené, kolik emisí můžete ušetřit, „dodává nadšeně. Když uvažovali o teple a teplé vodě v jejich současném domě, uvědomili si odpovědnost, která s tímto rozhodnutím přichází. Proto si vybrali tepelné čerpadlo, které šetří emise a má nízké provozní náklady. Ochrana klimatu totiž začíná právě s topným systémem zaměřeným na budoucnost.

Děti tráví hodně času doma i venku
Děti tráví hodně času doma i venku. Zdroj: Vaillant

Jak snížit emise

Významně přispět k ochraně klimatu – to je velká příležitost pro každého z nás. Klimatické změny už probíhají, čas na rozhodování je proto omezený. Přejděte i vy na ekologickou formu vytápění s tepelným čerpadlem značky Vaillant. Právě teď je nejvhodnější čas jednat. „Myslím, že odpovědnost není o budoucnosti, ale o tom, jací jsme tady a teď. Proč máme čekat, až se o naši klima začnou starat naše děti? „Ptá se Frauke. Každý může začít u sebe doma. Frauke a její manžel si vybrali tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch / voda (3-12 kW, A) s přírodním chladivem, které je extrémně ohleduplné k životnímu prostředí.

udržitelné řešení

Tepelná čerpadla jsou udržitelným řešením. Významně přispívají ke snížení emisí CO2 a zároveň šetří náklady na vytápění. A to tím, že bezplatně generují až 75% požadované energie – přímo ze vzduchu, vody nebo země. S nimi už nyní můžete převzít zodpovědnost za budoucnost – výběrem udržitelného řešení vytápění do novostavby či modernizací ve starším rodinném domě. Nezávazný a bezplatný návrh instalace tepelného čerpadla vám může vypracovat značka Vaillant. Stačí vyplnit jednoduchý formulář na webové stránce. Takže: proč čekat? Vyberte si moderní řešení, dobré pro vás i pro klima.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články