Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Záruka zdraví a dobrého spánku je v první řadě kvalitní postel

Mnozí z nás se snaží díky zdravé životosprávě a pravidelné fyzické aktivitě dostat své tělo do pořádku a vyhnout se tak nepříjemným vlivem stresu, únavy a deprese. Velmi často však přitom všem zapomínáme, že zárukou dlouhodobě dobrého zdraví, vitality a kvalitního spánku je právě naše postel, jejíž výběru bychom měli věnovat adekvátní pozornost. Proč?

Kvalitní spánek je přece zárukou zdraví a jak víte, na zdraví se šetřit rozhodně nevyplatí. Lékaři už dávno dokázali, že téměř polovina případů bolestí zad je zapříčiněno nesprávným výběrem postele. Takže její volbu rozhodně nepodceňujte, protože se vám to nemusí vyplatit.

Naopak, pokud je nákup proveden správně, berouce v úvahu všechny pravidla a doporučení, pak vám spánek přinese skutečný užitek, odpočinek a relaxaci a rána už pro vás nebudou tak náročné.

A to, jak si vybrat tento důležitý doplněk, se dozvíte v našem článku, který vám představí stylové postele Henry Style a ty nejdůležitější odpovědi na řadu zajímavých otázek.

Důležité jsou křivky lůžka

Stejně jako při výběru pohodlného oblečení zohlednit tvar své postavy a pohodlí, podobně byste měli postupovat i při výběru postele. Začněte tím, že se zaměříte na výšku ty, kteří na ní budou spát, jakož i na velikost místnosti. Dodržte přitom jedno velmi důležité pravidlo, kterým je koupě co největší postele, která se vejde do vaší ložnice nebo pokoje aniž by vám překážela ve volném pohybu.

K důležitým velikostním parametrům, které je třeba si všímat patří nejen délka a šířka, ale i výška, která je velmi důležitá také v závislosti na věku.

Pokud jde o tvar, je lepší zaměřit se na tradiční obdélníkové modely a realizovat vaše designérské fantazie raději v neobvyklé výzdobě a světlých textiliích. Kulatá, oválná nebo klenutá postel vypadá působivě, ale může vám způsobit mnoho problémů. Od nepříjemností během spánku, po potíže při výběru ložního prádla a přikrývek. Vše bude muset být šité a vybírány individuálně a na míru.

Konstrukce a materiál použitý při výrobě postele

Rozměry nejsou všechno. Velmi důležitá je i konstrukce lůžka. Ta se většinou skládá z podstavce, kde je položen matrace, a rámu, na kterém je podepřen podstavec. Struktura rámu může obsahovat opěradla čela a podnožky, podpěry a zásuvky, kterými jsou většinou boční panely postele. Vše by mělo být z těch nejodolnějších a pevných materiálů, aby vám postel sloužila dlouhá léta.

Těmi jsou nejčastěji dřevo a kov, které unesou nejen váhu vašeho těla, ale i roštů, matrací a dalšího důležitého vybavení. Záleží také od stylu celkové místnosti a domu, vašich představ a požadavků na lůžko, stejně i výrobce nebo značky, která je všechny dokáže přenést do jednoho unikátního modelu, jako je to například u nábytku značky Henry Style, který vám doporučujeme vyzkoušet a už ho nevyměníte .

Postel, která se vám a prostoru přizpůsobí

Je zřejmé, že do každého prostoru se velká postel nevejde. Často se musíte spokojit s místem na spaní, které tvoří rozkládací pohovka. Nicméně, pohodlí postele není závislé jen od její velikosti a rozměrů. Existují i ​​alternativy, které se vám a vašemu prostředí dokonale přizpůsobí.

Jde o transformační mechanismy, z nichž se v případě potřeby může velmi rychle stát jiný typ multifunkčního nábytku. Jedná se o takzvané transformační postele nebo skříně, na kterých se v noci dosyta vyspíte a přes den mohou sloužit jako pohodlná pohovka nebo falešná šatní skříň či designová stěna.

Samozřejmě, velmi důležité jsou i matrace, základem je ale vždy postel, do které je můžete bezpečně a bez problémů umístit. Takže začněte s jejich výběrem a váš spánek už nebude žádným velkým problémem.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články