Čtvrtek, 2 prosince, 2021
aktuálně

Získejte dokonalé ticho pomocí minerální izolace

Hledáte vhodné řešení akustiky již existující konstrukce? Nebo se chystáte na novostavbu a chcete zajistit co nejnižší přenos zvuku? Ochrana před hlukem patří mezi základní požadavky staveb. Ne vždy se však řeší včas a ke spokojenosti konečného uživatele či majitele objektu. Minerální izolace vyrobené společností URSA mají zvukově absorpční vlastnosti, a jsou tak skvělými pomocníky na snižování přenosu zvuku ve vnitřních prostorách.

Zvuková pohltivost je schopnost materiálu absorbovat dopadající zvuk. Činitelem zvukové pohltivosti je pak poměr pohlceného akustického vlnění k dopadajícím zvukovým vlnám. Tento poměr nám určuje třídu zvukové pohltivosti – a produkty URSA se klasifikují třídou A. Tato třída je nejvyšší a zajišťuje maximální pohltivost zvuku.

Vhodnými materiály do zvukových příček jsou URSA FONO 38, URSA SILENTIO 33 či URSA SILENTIO 38. „Minerální izolace URSA zachycují zvukovou energii a částečně ji mění na tepelnou. Je nezbytné, aby izolace byla v konstrukci vzduchotěsně uzavřena. Čím těsněji budou Obálkové konstrukce aplikovány, tím je minerální izolace v pohlcování hluku výkonnější. Kromě toho minerální izolace URSA brání nejen pronikání hluku, ale i tepla a má dobré protipožární vlastnosti, „vysvětluje Tereza Vojancová, architektka ze společnosti URSA.

Hluk šířící se vzduchem i konstrukcí

Při řešení akustiky stavebních konstrukcí rozlišujeme dva základní pojmy: vzduchovou a kročejovou neprůzvučnost. Abychom se maximálně vyvarovali jakémukoli šíření hluku budovou, je nutné řešit oba typy. „Zvuk se vzduchem šíří velmi dobře a naší snahou v objektech je toto šíření co nejvíce eliminovat pomocí účinných konstrukcí,“ říká Tereza Vojancová a dodává: „Při vzduchové neprůzvučnosti nám tedy jde o zamezení šíření hluku vzduchem, mezi místnostmi v objektu nebo mezi vnějším prostorem a vnitřní místností. Důležité je myslet i na boční cesty šíření hluku a izolovat ze všech stran. „

Čím je hodnota vzduchové neprůzvučnosti vyšší, tím je konstrukce akusticky odolnější. Kročejová neprůzvučnost už svým názvem napovídá, že jde o schopnost materiálu izolovat hluk způsobený chůzí, během, pádem tělesa, jednoduše hluk způsobený pohybem předmětů po finální podlaze, schodišti apod. „Tady pozor, na rozdíl od vzduchové neprůzvučnosti – čím je hladina kročejové neprůzvučnosti (resp. Kročejového hluku) nižší, tím je konstrukce akusticky odolnější,“ poukazuje na rozdíl v měření Tereza Vojancová ze společnosti URSA.

Získejte akustický komfort!

Společnost URSA nabízí jedny z nejkvalitnějších minerálních izolací na trhu. Díky nim chráníte sebe a své blízké před hlukem, a tím zvyšujete akustický komfort svého bydlení.

Výhody realizace příčky s izolací URSA:

chráníte sebe a své blízké před hlukem
zvyšujete akustický komfort svého bydlení
šetříte místo, protože s tenčími příčkami můžete získat lepší akustické parametry než s hrubšími zděnými
máte nejlepší možnost ochrany tepla, kterou vám příčka s minerální izolací URSA GLASSWOOL přinese
minerální izolace dosahují nejvyšší třídu požární ochrany, jsou kvalifikovány třídou A1 jako nehořlavé
jednoduše se aplikují do konstrukce
jde o suchý proces montáže bez většího znečištění
rychlá výstavba bez zbytečných technologických přestávek
výrazně snížíte vlastní hmotnost příčky ve srovnání s masivními stěnami
špičkové řešení dosáhnete při dodržení všech zásad doporučení montáže
vzduchotěsné provedení zajistí ten správný akustický komfort
Akustická předstěna – rekonstrukce bez stavebního povolení

Typickým nedostatkem panelových domů je jejich vysoká propustnost hluku z ulice, sousedního bytu či chodby. URSA navrhuje řešení, které výrazně zlepší kvalitu vašeho bydlení a není na něj třeba shánět stavební povolení. Je možné vybudovat akustickou předstěnu, která technicky přilne zevnitř k již hotové stěně a začne fungovat jako dodatečná izolace. Navíc pomůže vašemu domovu zlepšit vzduchovou neprůzvučnost o prokazatelných 6 dB, přičemž tloušťka aplikované vrstvy je pouze 4,25 cm a hodí se na rekonstrukce i novostavby. „Tento systém se skládá z nejkvalitnější minerální izolace, která je momentálně na trhu dostupná – URSA GLASSWOOL. Minerální izolace URSA GLASSWOOL je skvělou volbou pro výplň šikmých střech, dřevostaveb i sádrokartonových příček. URSA GLASSWOOL je ekologickým a zdravým řešením do vašich domovů, „doporučuje architektka Vojancová.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články