- Reklama -události
- Reklama -magazín

Čočky pro astigmatismus? Žádný problém!

Trpíte astigmatismem a chtěli byste vyměnit brýle za kontaktní čočky? Zatímco v minulosti to bylo složité, dnes je to naprosto jednoduché. Pomohou vám torické kontaktní čočky!

Astigmatismus je dnes relativně běžná porucha vidění, kterou způsobuje nerovnoměrné zakřivenení oční rohovky. Právě toto zakřivení způsobuje neostré vidění. Nejednou je astigmatismus spojen s dalekozrakostí nebo krátkozrakostí. Tento problém se nejčastěji řeší brýlemi. Ty však nejsou vhodné v každé situaci. Jedná se především o sportovní aktivity, kdy jsou kontaktní čočky praktickou a pohodlnou alternativou. Pro nerovnoměrné zakřivení rohovky však běžné kontaktní čočky nebyly úplně nejvhodnější.

Torické čočky
Speciálním druhem kontaktních čoček jsou tzn. torické čočky. Byly vyvinuty za tím účelem, aby i lidé s astigmatismem mohli nosit kontaktní čočky. Tak jako v případě jiných kontaktních čoček, iu torických, musí jejich nošení posoudit oční specialista.

Samotné torické čočky musí zůstat v oku ve správné poloze (orientované jedním směrem) a výrobci k tomu používají různé mechanismy:

· v některých místech ztenčenou nebo zesílenou čočku

· speciální zakřivení zadní plochy čočky

· upravené okraje čočky

Poloha torických čoček musí odpovídat nepravidelnostem v zakřivení oka, aby bylo výsledné vidění ostré a jasné. Pokud vám čočka nesedí tak, jak by měla, můžete vidět neostře. Proto je v případě torických čoček důležité jejich správné usazení na oku. Torické kontaktní čočky jsou dostupné ve variantách jednodenních měkkých kontaktních čoček a také jako čočky pro plánovanou výměnu po čtrnácti dnech nebo měsíci. Výhodou jednodenních kontaktních čoček je minimální péče, pro každé použití máte nový čistý a svěží pár. V měsíčních torických čočkách bývá dostupná větší šířka parametrů a při každodenním používání kontaktních čoček vás mohou stát i méně peněz.

Vyberte si ty správné
Chcete-li si vybrat torické čočky, myslete na to, že jejich kvalita úzce souvisí s vaším příjemným pocitem z nošení. CooperVision® je jedním z předních světových výrobců kontaktních čoček a příslušenství. Ročně vyrábějí až miliardu kontaktních čoček, které můžete pořídit ve více než 130 zemích světa. Ve svém portfoliu nabízí jednodenní, dvoutýdenní a měsíční kontaktní čočky, a také roztoky a kapky pro zvlhčení očí.

MyDay® daily disponeble Toric (torické jednodenní čočky)

Jsou prvními jednodenními kontaktními čočkami na světě vyrobenými technologií Aquaform® společnosti CooperVision®, která pomáhá udržovat vaše oči čisté a bílé. Technologie Aquaform® v čočce uzavře vlhkost. Získáte tím neuvěřitelné pohodlí, které vydrží celý den. Zaručují bezvadný zrak bez ohledu na to, zda jste krátkozrací nebo dalekozrací. A to díky systému Aberration Neutralising System™. Jsou složeny z velmi jemného silikon – hydrogelu, který zajišťuje vysokou prodyšnost. UV blokátor pomáhá chránit vaše oči před ultrafialovými paprsky.*

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články