- Reklama -události
- Reklama -magazín

Mít gumové koberce v autě se může během zimního období vyplatit

Podzim máme tu a s ním také blátivé počasí. Nehledě na to, že následuje zima a s ní sníh, který nosíme na botech do auta. A jak jistě víte, i když boty oklepem než vstoupíte do vozu, něco na podrážkách zůstane a během jízdy se sníh rozpustí a způsobí loužičky na podlaze. Bohužel jakmile voda z textilních koberců uschne, zůstanou na nich nevzhledné špinavé mapky. A jak jistě víte, dostat bláto z textilních koberečků může být zdlouhavé a složité, proto doporučujeme gumové koberce, které se jednoduše udržují. Stačí vybrat správný typ, který bude na podlaze vašeho vozu sedět jako ulitý.   

Dívejte se na správné rozměry koberců

Gumové autokoberce lze sehnat v různých rozměrech. Proto bude nejlepší, když je vyberete podle modelu vašeho auta. Tak se vám nestane, že byste vybrali koberce malé nebo naopak velké. Lze také vybrat takové, které mají nízké nebo vysoké okraje. Z vlastní zkušenosti doporučujeme zvolit ty, které mají okraje vyšší. V případě, že dítě na podlahu něco vylije nebo se vám rozpustí sníh na botách, tekutina se během jízdy nevylije. 

Existuje mnoho prodejen či eshopů s autodoplňky, které nabízí praktické sady koberců do přední, ale i zadní části vozu.  

Dívejte se na složení koberců

Doporučujeme na takových produktech, jako jsou gumové autokoberce nešetřit. Pokud se necháte uhranout nepřiměřeně nízkou cenou, nevydrží vám tak dlouho. Navíc vám po kobercích budou klouzat nohy, což může být poměrně nebezpečné a nepříjemné. Děje se tak z toho důvodu, že obsahují určitý podíl PVC. Oproti nim kvalitní autokoberce PVC neobsahují, drží na místě a mohou mít různý protiskluzový design zabraňující sklouznutí nohy.

Nehledě na to, že se jednoduše udržují a čistí. Jakmile dojedete do cíle a máte tekutinu na kobercích, vytáhněte je a vylijte. Na podzim, kdy máme koberce plné bláta, je jednoduše vyklepejte a opláchněte pod proudem vody. 

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články