- Reklama -události
- Reklama -magazín

Jaké změny údajů musím hlásit svým věřitelům?

Věděli jste, že i u půjček je třeba hlásit změny osobních údajů a aktualizovat vaše informace? My vás dnes seznámíme s některými z bodů, o kterých je dobré vašeho věřitele řádně informovat.

Schopnost splácet je nutností

Již při podávání žádosti o případnou půjčku musíte společnosti, u které žádáte, poskytnout výpis ze svých příjmů a výdajů. Podle těch se poskytovatel následně rozhoduje, za jakých podmínek a zda vám půjčku vůbec poskytne.

Tím to ale nekončí, tato nutnost nikdy nepřestane být aktuální. Ať už byste totiž měli přijít o některý ze svých příjmů, nebo by se naopak objevil nějaký neplánovaný výdaj, který by vám znemožňoval další bezproblémové splácení, musíte o tom včas dát svému poskytovateli vědět.

Pokud tak učiníte, můžete se s věřitelem včas dohodnout na nějakých změnách, a to bez větších potíží. V opačném případě by mohl hrozit vznik až poměrně závažných nesnází a nechtěných sankcí či vymáhání.

Nezapomeňte ale ani na ty dobré zprávy. Pokud si naopak přilepšíte, pak vám to může velice pomoci a vy můžete získat další různé výhody.

V každém případě svému věřiteli nahlaste, pokud jste změnili zaměstnavatele.

Osobní údaje se hlásit musí také

Plánujete svatbu a změnu jména? Musíte o tom samozřejmě věřitele informovat. Samozřejmě stačí až po svatbě, s novým občanským průkazem. Ten ho totiž bude taky zajímat.

Ale pozor. Věřitele, u něhož máte sjednanou půjčku, byste měli informovat také o změně trvalého bydliště, korespondenční adresy, ale i telefonního čísla či novém e-mailu.

Nezapomínejte, že váš aktuální rodinný stav je také jedním ze zásadních faktorů ovlivňujících vaši bonitu. Pokud se vám například narodí dítě, které budete muset začít živit, nebo vám naopak odejde z domova a vy tuto povinnost ztratíte, může to výrazně ovlivnit vaši bonitu.

S menší půjčkou je méně starostí

Veškerá zmíněná kritéria jsou naprosto zásadní obzvláště u dlouhodobých půjček. Pokud si ale vyberete nějakou krátkodobou, jako je například půjčka ihned, nemusí ty menší změny být až tak podstatné. Než je vyřídíte, obvykle půjčku stihnete doplatit.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články