- Reklama -události
- Reklama -magazín

Kyselinu hyaluronovou a kolagen bychom měli tělu dodávat od mladých led

Většina mladých dívek a žen se snaží o svou pleť pečovat. Zjišťují, zda je lepší odličovat se klasickými tampony s micelární vodou či je raději vyměnit za odličovací krémy a gely, které je možné používat přímo ve sprše. Hledají krémy vhodné pro konkrétní typ pleti a přizpůsobují je svému věku. Okolo 25. roku života už však nestačí pleť dobře odlíčit a použít kvalitní hydratační krém. Nastává totiž věk, kdy se začíná omezovat tvorba kyseliny hyaluronové a kolagenu. Co to pro nás, respektive pro pleť znamená?

Jakou úlohu má kolagen a kyselina hyaluronová směrem k pleti

O těchto dvou látkách jste ve svém životě velmi pravděpodobně někdy slyšely. Jsou to takové, které se podílí na krásném, pružném a elastickém vzhledu pokožky a navíc napomáhají zmírnit předčasné znaky stárnutí. Kolagen i kyselinu hyaluronovou je tělo schopno produkovat samo. V produkci mu můžeme dokonce pomáhat aktivním pohybem a zdravou stravou, kterou je dobré obohatit například o kořenovou zeleninu, hroznovou šťávu či ovoce, které obsahuje vitamin C.

Bohužel okolo 25. roku života tvorba kolagenu a kyseliny hyaluronové klesá, tělo ji sice stále v nějaké míře produkuje, už to ale nestačí na výživu šlach, kloubů, chrupavek a pleti. To je projeví na problémech s pohybovým aparátem a na tváři, kde evidujeme první známky stárnutí, pleť je dehydrovaná a po probuzení našedlá. Tomu lze ale předcházet doplňováním kvalitních zdrojů.

Kyselina hyaluronová a kolagen v kapslích

Na trhu lze najít mnoho doplňků stravy, které obsahují účinné látky samostatně nebo v kombinaci. Kyselina hyaluronová 90 kapslí obsahuje kolagen a dále také biotin a zinek, účinné látky, které napomáhají k dobré struktuře vlasů a nehtů. Vše ve formě prášku je baleno do rostlinných kapslí, které jsou pro žaludek dobře vstřebatelné a nezatěžují jej. Výsledné balení vám vystačí na dobu tří měsíců, přičemž již po prvním měsíci můžete pozorovat první změny k lepšímu.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články