- Reklama -události
- Reklama -magazín

Punčošky, lodičky, ale i crop topy! Věřili byste? Těchto 8 čistě ženských věcí bylo původně určeno pro muže

Věděli jste, že některé věci, které dnes považujeme za typicky ženské, byly původně vyrobeny pro muže?

Jen těžko si asi dokážete představit, že vysoké podpatky, tanga, Victoria’s Secret či dokonce vložky patřily v minulosti mužům. Přestože vaše fantazie nyní dostala zabrat, bylo tomu tak. Avšak všechny věci měly původně i jiné využití, o kterém informoval portál Brightside.

Muži určitě nenosili punčošky, sexy kalhotky ani crop topy proto, aby působily atraktivněji. Šlo spíše o praktické důvody. K čemu jim byly dnes „ženské“ věci?

Dámské vložky
Hygienické potřeby, kterých využíváme během našich dnů, mají již v názvu, že jsou určeny pro něžnější pohlaví. Původně však sloužily k něčemu zcela jinému. Jednorázové menstruační vložky vytvořil Benjamin Franklin. Hlavním účelem bylo pomoci zraněným vojákům zastavit krvácení a později je sestry začaly používat jako menstruační vložky, protože byly savé a snadno se používaly.

Boty na vysokém podpatku
Historie vysokých podpatků sahá až do 15. století v Persii. Ve skutečnosti je vojáci nosili, aby jim pomohli zajistit nohy ve třmenech během jízdy na koních. Později perští migranti přinesli vysoké podpatky do Evropy a aristokraté je nosili jako módní doplněk, díky kterému vypadali, že jsou vyšší.

Jóga
Počátky jógy se spojují s indickou kastou bráhmanů, kteří byli známí také jako „muži učení“. Do Evropy ji přinesli muži a teprve časem si ji oblíbily ženy natolik, že dnes ji převážně cvičí ony.

Crop topy
Crop topy jsou v současnosti mezi ženami velmi oblíbeným kouskem oblečení. Přesto byly vytvořeny muži a pro muže. Kulturisté si odstřihli spodní části triček, aby dodržovali pravidla oblékání v tělocvičně, protože tehdy nebylo dovoleno trénovat bez oblečení.

Tanga
V dávných dobách nosili kalhotky s G-string strhem naši mužští předkové jako bederní roušku, samozřejmě vypadali jinak než ty dnešní. Později, na začátku devatenáctého století je začaly používat i některé africké kmeny.

Kabelky
Původním účelem kabelky bylo sloužit jako malá taška na peníze. Takové kabelky byly mezi muži oblíbené pro svoji funkčnost. Jak čas plynul, ženy je začaly nosit stále více a staly se módním kouskem, bez kterého si už těžko dokážeme představit život.

Punčochy
Dnes barevné, sexy, tenké, tlusté, od výmyslu světa. V minulosti nosili punčochy nejprve v muži, a to při jízdě a koni.

Obchody Victoria’s Secret
Roy Raymond se jednou cítil nepříjemně, když kupoval pro svou manželku prádlo. Tento výlet jej inspiroval k vytvoření místa, kde by se muži cítili uvolněně při nakupování dámského spodního prádla. Takže původně byl obchod určen pouze pro muže.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články