- Reklama -události
- Reklama -magazín

Jak ochránit před myšmi vnitřní prostory na podzim a v zimě?

Hledáte způsob, jak přes podzim a zimu udržet otravné myši mimo vaši garáže, spíže, kůlny nebo stodoly? Nejenže je to znepokojující, ale přítomnost myší v přístřešcích může být začátkem mnohem většího problému.

I když běžná domovní myš vypadá křehce a roztomile, ve skutečnosti může způsobit vážné problémy. Na úvod zmíníme, že myši jsou velkými přenašeči nemocí. Jako člen rodiny hlodavců šíří salmonelu, listerii a řadu dalších chorob prostřednictvím trusu, moči a slin. Kromě toho však umí být i extrémně destruktivní. Rychle se prokousají skrz krabice, látky, koše a co je horší – i přes elektrické dráty a různé kabely. A nakonec – dokážou si vytvořit velká hnízda kdekoli, kde najdou úkryt. Dokonce iv autech, v traktorech, v sekačkách na trávu (a umí tam prokousat důležité kabely). Navíc vám snědí semínka připravená k jarní výsadbě.

Jak udržet myši mimo garáž či spíž?

Chce to dobrou obrannou, ale také útočnou strategii. Dobrá obrana znamená vytvoření prostředí, které je pro myš neatraktivní a neproniknutelné. A dobrá útočná strategie? Ta znamená mít něco, co nedovolí žádné myši vstoupit do vašeho přístřešku.

Zbavte se kartonu

Pro začátek se vyhněte skladování čehokoli z papíru a kartonu. Kartonové krabice jsou sice levné a praktické, ale pro myši jsou obrovským lákadlem.

Nejenže lehce karton prokousnou, ale výsledné hobliny jsou vynikající pro tvorbu hnízda pro jejich mláďata. Karton také absorbuje jejich moč a trus a zintenzivňuje ten nepříjemný zápach. Budete ho cítit ve všem, co je uloženo v krabici.

Namísto toho skladujte předměty v plastových nádobách, které jsou těsně uzavřeny. Toto je obzvláště důležité, pokud jde o krmivo pro zvířata, travní a zahradní osivo. Skladování těchto věcí v bezpečných nádobách udrží myši mimo a také zabrání tomu, aby se přes ně dostaly lákavé pachy.

Utěsněte vstupní body

Mimořádně důležitý moment, pokud se chcete opravdu vyhnout myším v přístřešcích. Pokud jde o kůlny, garáže, zahradní domky, stodoly a hospodářské budovy, myši si najdou snadný přístup dovnitř přes mezery a díry v obkladech a dveřích. Utěsněte všechny otvory, štěrbiny v deskách a okolí elektrických či vodovodních potrubí.

Prohlédněte přístřešek i zevnitř, možná najdete poškozená místa, přes která se myši snadno dostanou dovnitř. Utěsněte mezery tmelem nebo expandující pěnou, zkontrolujte dveře a okna, zda tam nejsou díry a také je vyplňte.

Jak bojovat proti hlodavcům v zahradě
U garáží s velkými garážovými vraty se ujistěte, že těsnění ve spodní části garážových vrat je v dobrém funkčním stavu. Toto je hlavní vstupní bod pro myši na začátku podzimu a zimy.

A když už mluvíme o garážových vratech – pokud se nepoužívají, nechte je zavřené. Otevřené dveře jsou pozvánkou pro myš, aby si našla nový domov. Ještě horší je, že když se myš dostane do garáže, obvykle je už jen jeden krok od vašeho domu.

Dobré útočné strategie proti myším

Když máte přístřešky zapečetěné a obsah uvnitř chráněn, je čas připravit si dobrou útočnou strategii pro případ, že by myš nebo několik myší překonalo vaše úsilí.

Přírodní repelenty

Jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak udržet myši mimo vnitřní prostory, je používání přírodních repelentů. Nemusíte se obávat toxických chemikálií, zvláště pokud máte malé děti nebo domácí zvířata. Na vrcholu seznamu přírodních repelentů, které fungují proti myším, jsou mátový olej a skořicový olej. Obě vůně jsou pro myši a jiné hlodavce velmi nepříjemné. Tím, že je nastříkáte na místa, která by teoreticky mohla lákat myši, pach oleje je odpudí.

Jedním z nejjednodušších a nejbezpečnějších způsobů, jak udržet hlodavce mimo jakékoli stavby, je použití elektronického odpuzovacího zařízení.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články