- Reklama -události
- Reklama -magazín

Jakou kávu pijete? Latte nebo espresso? Typ, který milujete, prozrazuje, jaká jste

Co o vás prozrazuje oblíbená káva? Každý z nás má nějaký oblíbený teplý nápoj, nejčastěji je káva. Tušíte však o tom, že druh, který si nejraději objednáváte o vás mnohé prozrazuje?

Jakou kávu máte nejraději? Co napovídá ta vaše
Jaká káva je nejčastěji na vašem stole? Malé espresso, latte, raději máte cappuccino? Podívejte se, co o vás oblíbený šálek nápoje prozrazuje podle experta na řeč těla a detekci chování Darrena Stantona.

Flat White
Káva Flat White k nám zavítala z Austrálie a Nového Zélandu. Je to vlastně espresso dolité vyšlehaným teplým mlékem s pěnou. Milovníci tohoto druhu kávy si podle odborníka myslí, že jsou sofistikovanější než ostatní, protože se jedná o silnější kávu s výraznější chutí.

O osobnostních rysech pijanů tohoto druhu kávy prozradil, že jsou „cílevědomí a dost otevření – v některých případech až téměř arogantní.“ Na druhé straně mohou být tak trochu samotáři.

Latte
Ti, kteří pijí lattě jsou podle Darrena Stantona jen „uprostřed cesty“, ačkoli se často považují za skutečné znalce kávy.

„Chtějí jen něco jednoduchého, co mohou pít bez komplikací. Nejsou moc dobrodružní a nemají rádi přílišné riskování. Myslím si, že tito lidé jsou docela mírní, příjemní, šťastní, že jdou s proudem. Proto dělají totéž s horkým mlékem a trochou kávy. Je to něco, kde se nedá nic pokazit,“ charakterizuje milovníky latte odborník a doplňuje, že v konečném důsledku jsou to docela nudní lidé.

Espresso
Pokud je váš oblíbený horký nápoj právě espresso, pak jste pravděpodobně dobrodružnou a silnou osobou. Máte pevný charakter, víte co chcete a nebojíte se o to požádat. „Nejlepší způsob, jak popsat někoho, kdo pije espresso nebo dokonce dvojité espresso? Je to tentýž druh lidí, kteří vejdou do baru a dají si panáka whisky nebo rumu,“ popisuje milovníky espresa Stanton.

Cappucino
Expert na lidské chování říká, že každý, kdo se rozhodne pro cappuccino, je „trochu dobrodružnější než pijáci latte“. Snaží se být zábavní a jsou připraveni více riskovat. Rádi vyzkouší novou dovednost nebo navštíví nové místo. Jsou také zcela otevření a vtipní.

Dýňová latte
Hitem podzimu se stalo Pumpkin Spiced Latte. Pokud je právě tento druh kávy vaším oblíbeným, podle experta na detekci chování milujete módu, předvádíte se a na sociálních sítích jste jako ryba ve vodě. Cítíte potřebu být oblíbená a akceptovaná.

„Nicméně tito lidé jsou v konečném důsledku osamělí, touží někam patřit a něčeho dosáhnout, přičemž zároveň vyzařují falešný šťastný postoj ke svým přátelům v reálném životě a v jejich online přítomnosti. Pumpkin Spiced Latte je pro tento typ lidí ideální, protože představuje vydatnou, teplou podzimní přikrývku pohodlí, kdy je sebevědomí na nízké úrovni,“ vysvětluje Darren Stanton.

Ledová káva
Ledová káva je nápojem léta, ale přece jen iv chladných dnech si ji někteří objednávají. Co to o nich prozrazuje? Jsou to lidé, kteří jdou proti proudu a hrají podle svých vlastních pravidel. Chtějí dělat věci po svém, v určitých oblastech života jsou dost tvrdohlaví. „Jsou to ti, kteří budou sedět venku, když prší a všichni ostatní hledají úkryt,“ doplňuje odborník.

Mocha
Milovníci mocha kávy jsou obvykle velmi extrovertní, společenští, okázalí a mnohdy i dost hluční. Snaží se být v centru pozornosti, ve společnosti je nepřehlédnete. Chtějí vyčnívat z davu a být jedineční.

Americano
Americano je vlastně černá káva s větším objemem vody. Jeho milovníci nejsou tak rázní jako lidé, kteří pijí espresso a milují silný okamžitý efekt, který přináší kofein. Tento druh kávy se často řadí mezi oblíbené nápoje těch, kdo se snaží zdravě stravovat a cvičit – díky tomu, že Americano je nízkokalorické. Pokud pijete tento druh kávy, mluví o vás, že jste odhodlaná, soustředěná, staráte se o sebe, díky čemuž jste soběstačná. Někdy to hraničí až se sobeckou mentalitou

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články